Kısa Namaz Sureleri,Duaları

images (4)Selamun aleykum.  Namazlarımızı tam huşu içinde ve en güzel anlamda “muhteşem” şekilde kılmamız için namaz dualarını bilmemiz gerekmektedir. kimimiz yaşlı kimimiz genç, kimimizin ezberleme bakımından sıkıntıları olabilir. bizde bu namaz dualarını ” kısa namaz dualarını ” derleyip hazırladık. bu namaz dularını hem meali okuyabilir, hem apça yazılışından okuyabilir veyahut namaz dualarını indirip dinleyebilirsiniz. mp3 formatın her namaz duasının altında indirme linkini ekleyeceğiz. dilerseniz bilgisayarınıza, telefonunuza, mp3 çalarınıza yükleyebilir tekrar tekrar dinleyerek ezberleyebilirsiniz. sizden tek isteğimiz kararlı ve disiplinli bir şekilde çalışmanız ve bize karşılıksız yaptıığımız bu çalışmalarımızdan ötürü DUA etmeniz ve Allah razı olsun demeniz yeterlidir 🙂 selametle’kalın..

Başlangıç olarak fatiha süresinden başlayalım.

Fatiha Suresinin Arapça Yazılışı ve Okunuşu :

fatiha

Fatiha Süresinin Türkçe Okunuşu

Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. Iyyâke na’büdü ve iyyâke nesta’în. Ihdinas-sirâtal müstakîm. Sirâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.
(Amin)

Fatiha Süresinin Meali
Hamd (övmek, övülmek); O, âlemlerin Rabbi, O Rahmân, Rahîm, O, âhiret gününün mâliki Allâh’in (hakki) dir. O’na mahsustur. Ilâhi! Yalniz Sana ibâdet ve kulluk ederiz, sade Sen’den yardim dileriz. Bizi dogru yola hidâyet eyle. Kendilerine bol bol nîmet verdigin bahtiyarlarin yoluna, ki onlar ne azip sapmis, ne de gazabina ugramislardir. (Duâmizi kabul eyle Allâh’im!)

Fatiha süresini nerede okuruz.?
hanefi mezhebinde niyet edip tekbiri aldıktan sonra subhaneke okunur. ardından fatiha süresi okunur.

Şafi mezhebinde niyet edilir tekbir aldıktan sonra Veccehtu duası duası okunduktan sonra fatiha süresi okunur

Fatiha Süresini İndirin

indirmek

Fil Süresi

Fil Süresinin Arapça Yazılışı

fil

 

Fil Süresinin Türkçe Okunuş
Elem tera keyfe fe’ale rabbüke bieshâbilfîl. Elem yec’al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bihicâratin min siccîl. Fece’alehüm ke’asfin me’kûl.

 Fil Süresinin Meali

Görmedin mi, nasil etti Rabbin Fil sahiplerine? Fendlerini, tedbirlerini (kötü düsüncelerini) bozup büsbütün perisan kilmadi mi? Üzerlerine sert taslarla atis eden, sürü sürü ebâbil kuslari saldi da, hemen onlari bir yenik hasil (güve yiyip tanesiz kalmis ekin yapragi, saman) gibi kiliverdi.

Fil Süresi Nerede okunur?

Fil süresi Fatiha okuyup amin dedikten sonra okunur.

indirmek

Kureyş Suresi

Kureyş Suresi Arapçası

kureys

Kureyş Suresinin Türkçe Okunuşu

Liîlâfi Kureyşin. Îlâfihim rihleteşşitâi vessayf. Felya’büdû rabbe hâzelbeyt. Ellezî et’amehüm min cû’in ve âmenehüm min havf.ÂNÂSIaçliktan kurtardi ve müthis bir korkudan emin kildi.

Kureyş Suresinin Meali:

Kureyş’in birbirleriyle veya başkalariyle andlaşması, anlaşması için; hele yaz ve kış seferlerine (faydalandıkları) andlaşması için, onlar (Kureyş) bundan böyle bu evin (Kâbe’nin) sahibine (Allâh’a) ibâdet etsinler; – O (sahip) ki, onları büyük bir açlıktan kurtardı ve müthiş bir korkudan emin kıldı. Tefsir – Kureyş, Arapların en asîl kabilesi ve Hazret-i Peygamber Efendimiz de bu kabileden idi.

Kureyş Suresi Nerede Okunur:

kureyş süresi Fatihadan sonra amin dedikten sonra okunur

Kureyş Suresini İndirin

indirmek

Maûn Suresi 

Maûn Suresi  Arapçası:

maun

Maûn Suresi Türkçe okunuşu:

Era eytellezî yükezzibü biddîn. Fezâlikellezî, yedu’ulyetîm ve lâ yehuddu alâ ta’âmilmiskîn. Feveylün lilmusallîn. Ellezîne hüm an salâtihim sâhûn. El-lezîne hüm yürâûne. Ve yemne’ûnelmâûn.

Maûn Suresi  Meali :

Gördün mü o, dîne (ceza gününe ve âhirete) inanmayanı? İşte hak dîne ve ceza gününe inanmayan, o kimsedir ki: Öksüzü itip kakar, çâresizin ve yoksulun yiyeceğine dair teşvikte bulunmaz; ne kendisi doyurur, ne de başkalarının doyurması için kayırır. Vay o namaz kılanların haline ki, onlar namazlarını gereği gibi ciddî bir vazife olarak yapmazlar.

Maûn Suresini İndirin:

indirmek

Kevser Süresi

Kevser Süresi Arapçası :

kevser

Kevser Süresi Türkçe Okunuşu :

Innâ e’taynâkelkevser. Fesalli lirabbike venhar. Inne şânieke hüvel’ebter

Kevser Süresi Meali:

Biz verdik sana (Yâ Muhammed) hakikatte Kevser. Sen de Rabbın için namaz kıl ve kurban da kesiver. Doğrusu, asıl ebter sana buğz eden (hınç besleyen, diş bileyen) in kendisidir.

Kevser Süresini indirin:

indirmek

Kâfirun Suresi

Kâfirun Suresi Arapçası :

kafirun

Kâfirun Suresi Türkçe Okunuşu :

Kul yâ eyyühelkâfirûn. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn.

Kâfirun Suresi Meali:

De ki: Ey kâfirler! Tapmam o taptıklarınıza. Siz de tapanlardan değilsiniz benim Mabudum (Allah)’a. Hem ben tapıcı değilim sizin taptıklarınıza. Hem de siz tapıcı değilsiniz benim ibâdet ettiğim (Allah)’a. Size dîniniz, bana da dînim.

Kâfirun Suresini İndirin :

indirmek

Nasr Suresi

Nasr Suresi Arapçası :

nasr

Nasr Suresi Türkçe Okunuşu :

Izâ câe nasrullahi velfeth. Ve raeytennâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ. Fesebbih bihamdi rabbike vestagfirh, Innehü kâne tevvâbâ.

Nasr Suresi Meali:

Allâh’ın (vaad eylediği) yardımı geldiği ve zafer kazanıldığı (Mekke’nin fethi ile İslâm’a fütûhat kapılarının açıldığı); ve insanların fevç fevç, küme küme Allâh’ın dînine girdiklerini gördüğün zaman artık Rabbını överek şanını yücelt ve Allâh’tan mağfiret iste. Çünkü O, tövbe ile kendisine dönenleri kabul eder.

Nasr Suresini İndirin:

indirmek

Tebbet Suresi 

Tebbet Suresi Araçası :

tebbet

Tebbet Suresi Türkçe Okunuşu :

Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebbe. Mâ agnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyaslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cîdihâ hablün min mesed.

Tebbet Suresi Meali:

Ebû Leheb’in iki eli kurudu, kendisi de (helâk oldu!). Ne malı fayda verdi ona, ne de kazandığı. O, (dünyada benzeri görülmemiş) bir alevli ateşe yaslanacak. Gerdanında hurma liflerinden bükülmüş bir iple odun taşıyan karısı da!

Tebbet Suresini İndirin:

indirmek

Reklamlar

Aralık 19, 2012 tarihinde Dualar, Kur'an, Namaz, Süreler içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. duaları indirmek için resme sağ tıklayığ bağlantıyı farklı kaydet demelisiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: